پیست اسکی دیزین اولین پیست اسکی در ایران میباشد که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین المللی به خود گرفت ..

پیست اسکی بین المللی دیزین

رسمیت این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص است که شامل نکات فنی مانند ، شیب مسیر ، طول مسیر ، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی است .
دیزین در شمال کوههای تهران ( منطقه گاجره ) و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک واقع شده است .

تاریخ نصب اولین دستگاههای بالابر در دیزین به سال ۱۳۴۸ میباشد که به مرور ۴ تله کابین ، ۲ تله سیژ ، ۹ تله اسکی بشقابی و ۱ تله اسکی چکشی در آن نصب شده است .
ارتفاع پائین ترین نقطه از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۶۰۰ متر میباشد .
مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان درایران فراهم آورده از اوایل آذرماه تا اواسط اردیبهشت ماه میباشد . امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل ۲ هتل ،‌۱۹ کلبه و ۶ رستوران است .

فعالیت مجموعه دیزین

فعالیت مجموعه دیزین به فصل زمستان محدود نمی شود ، در سال ۱۳۷۲ با نظر فدراسیون جهانی اسکی و همکاری متخصصان این رشته کلنگ احداث پیست اسکی روی چمن دراین منطقه زده شد که در تابستان ورزش اسکی روی چمن در این پیست توسط علاقمندان صورت می پذیرد .
زمان بهره برداری زمستان : هر روز ایام هفته
تابستان : پنجشنبه ، جمعه و ایام تعطیل امکانات آموزشی : مدرسه اسکی ( برف ، چمن ) و پایگاه قهرمانی